Sting prezentuje animowany teledysk do utworu „If It’s Love”

23.11.2021 10:35

Utwór promuje nowy album wokalisty. Płyta „The Bridge” ukazała się 19 listopada 2021.

Sting

fot. materiały prasowe

Głównym singlem promującym album „The Bridge” jest utwór „If It’s Love”. Sting swoim charakterystycznym głosem prezentuje nowe podejście do prostej piosenki miłosnej – porównuje kontemplację uczuć do telefonu do lekarza, w którym opowiada o swoich symptomach. Jak mówi sam artysta:

"

– Z pewnością nie jestem pierwszym kompozytorem, który porównuje zakochiwanie lub odkochiwanie się do choroby, na pewno nie będę też ostatnim. „If It’s Love” to mój dodatek do kanonu metafor związanych z symptomami, diagnozą i niezdolnością do normalnego funkcjonowania, po których każdy może uśmiechnąć się przez łzy.

"

W oficjalnym teledysku do tej piosenki wystąpili tancerze, których można zobaczyć w spektaklu muzycznym „Message in a Bottle”. Ale Sting postanowił opublikować też nowy, animowany klip.

Album „The Bridge” został napisany w trakcie pandemii. Sting opowiada na nim o osobistych stratach, zakłóceniach, zamknięciu oraz nadzwyczajnej sytuacji społecznej i politycznej.

Album został nagrany ze znakomitymi muzykami – na krążku pojawiają się m.in. Dominic Miller (gitara), Josh Freese (perkusja), Branford Marsalis (saksofon), Manu Katché (perkusja), Martin Kierszenbaum (klawisze), Fred Renaudin (syntezatory), chórki – Melissa Musique, Gene Noble, Jo Lawry, Laila Biali. Sting, pisząc album, miał bardzo szerokie inspiracje: od Cecila Sharpe’a, przez J. Roberta Oppenheimera, historię Nortumbrii, poprzez Saint Thomas.

Źródło: informacja prasowa/red.

Przeczytaj więcej