Tina Turner nie żyje

24.05.2023 21:01

Wokalistka odeszła w wieku 83 lat. Jak poinformował jej rzecznik, zmarła po długiej chorobie w swoim domu w Küsnacht, niedaleko Zurychu w Szwajcarii.

Tina Turner

fot. Marechal Aurore/ABACA/EAST NEWS

Tina Turner zmarła 24 maja 2023 roku. W ostatnich latach miała wiele problemów zdrowotnych. Przeszła udar, miała niewydolność nerek i nowotwór.

"

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o odejściu Tiny Turner. Swoją muzyką i bezgraniczną pasją do życia oczarowała miliony fanów na całym świecie i zainspirowała przyszłe gwiazdy. Dziś żegnamy drogą przyjaciółkę, która pozostawiła nam wszystkim swoje największe dzieło: swoją muzykę. Składamy wyrazy współczucia jej rodzinie. Tino, będzie nam Ciebie bardzo brakowało - czytamy w mediach społecznościowych artystki.

"

Tina Turner urodziła się 26 listopada 1939 roku w Nutbush, w stanie Tennessee. W ciągu całej swojej muzycznej kariery wydała wiele płyt, które rozeszły się w ponad 200 milionach egzemplarzy na całym świecie. Piosenkarka ma na swoim koncie 8 nagród Grammy, co sprawia, że jest najczęściej nagradzaną artystką rock and rollową w historii przemysłu fonograficznego. Wśród jej największych przebojów są takie piosenki jak: „The Best”, „Private Dancer”, „I Don't Wanna Lose You”, „Golden Eye”. „We Don't Need Another Hero” czy „What's Love Got To Do With It”.