To prawdziwy talent! Szwedzka wokalistka LÉON w Meloradiu

01.08.2019 12:59

Piękna, zdolna i bardzo młoda. Niedawno wydała swój pierwszy album, teraz podbija serca Europejczyków.

Leon

fot. MTI/AP/EAST NEWS

Początki kariery Lotty Lindgren (to jej prawdziwe imię i nazwisko) sięgają 2007 roku. Wówczas jako nastolatka stanęła na czele hip hopowo-soulowej grupy. Dopiero od czterech lat jest solistką, w jej tekstach można usłyszeć inspiracje takimi artystami jak: Amy Winehouse, Janis Joplin, Beyonce czy Stevie Wonder.

Pierwsze piosenki zaczęła pisać już w szkole podstawowej a mając zaledwie 14 lat dołączyła do zespołu. Utwór, od którego wszystko się zaczęło nosił tytuł „As I Am With You". Artystka wspomina w wywiadach, że brzmi to banalnie, ale zawsze chodziło jej o miłość. W wieku 20 lat zaczęła tworzyć pod pseudonimem LÉON. Nagrała osiem kawałków, które szybko zaczęła rozsyłać do wytwórni muzycznych. Niestety żadna z nich nie odpowiedziała. To jednak nie zniechęciło Lotty, w 2015 roku młoda szwedka umieściła utwór „Tired of Talking” w serwisie SoundCloud. Piosenka w bardzo krótkim czasie zebrała kilkaset tysięcy wyświetleń.

W promocji kawałka pomogła Katy Perry umieszczając utwór na swoim Twitterze. Pochwały w kierunku debiutującej wokalistki płynęły również od Vogue'a, który określił ją słowami „Sweden’s Next Big Thing”.

Duży szum wokół 20-latki sprawił, że podpisała ona kontrakt z Columbia Records i zaprezentowała swoją pierwszą EPkę.

W marcu tego roku pojawił się długo wyczekiwany debiutancki album artystki, pod tytułem „LÉON". Na płycie można zauważyć inspiracje Norah Jones czy Adele. Szwedka łączy w nim muzykę soulową z lat sześćdziesiątych z popowym brzmieniem.

LÉON usłyszycie już na antenie Meloradia. Gramy dla Was jej utwór "Think About You". 

Przeczytaj więcej