Tom Grennan tu i teraz. Nowy singiel brytyjskiego artysty

04.02.2023 10:00

Zdobywca szczytów list przebojów, nominowany do nagród BRIT i Ivor Novello piosenkarz i autor tekstów ogłasza szczegóły dotyczące nadchodzącego trzeciego albumu „What Ifs & Maybes”. Płyta ukaże się 9 czerwca. Zapowiada ją najnowszy singiel „Here”.

Tom Grennan

fot. materiały promocyjne

Piosenka symbolizuje solidarność i wspólnotę, które są naszym ratunkiem w najtrudniejszych momentach.

Tom opowiada: „Biorąc pod uwagę to, co dzieje się na świecie, gdy tak wielu ludzi boryka się z problemami finansowymi, COVID-em i całym mnóstwem innych rzeczy… To jedna z tych piosenek, które pomagają uwierzyć, że w twoim życiu jest ktoś, kto wspiera cię w tej walce. Ona wciąż trwa, jednak jest ktoś, z kim możesz się nią podzielić. Możecie robić to razem, a nie na własną rękę. O tym właśnie opowiada ten singiel: jeśli jestem tu przy tobie, proszę, też bądź przy mnie”.

„What Ifs & Maybes” to historia Toma Grennana, który jest zadowolony ze swojego życia. Historia artysty, który wie, że właśnie skończył pisać i nagrywać najlepszy i najodważniejszy do tej pory album. Historia tekściarza, którego celem jest podniesienie słuchaczy na duchu. Trzeci album Toma to przede wszystkim zbiór piosenek, których źródłem energii jest jego wszechobecna radość. W pracy, podczas zabawy, w domu – ogarnia go na każdym kroku. Tom wciąż pamięta, że tak naprawdę wszystko może się wydarzyć.

Nazwa albumu „What Ifs & Maybes” nie jest więc przypadkowa. „Nigdy nie wiesz, co się wydarzy! Idź za głosem serca, nie słuchaj głowy. Czasem to, co nieznane, przynosi miłość, piękno i kolory. Nie bój się skoczyć w nieznane. To naprawdę ekscytujące!”.

Wiadomość o nowym albumie Toma pojawiła się wkrótce po ogłoszeniu jego trzeciej już nominacji do nagrody BRIT Award. Płyta „What Ifs & Maybes” jest kontynuacją sukcesu przełomowego albumu „Evering Road”, który znalazł się na szczycie list w Wielkiej Brytanii i pokrył złotem. Na krążku znalazły się platynowe hity „Little Bit Of Love” i „By Your Side” – oba znalazły się w pierwszej trójce najczęściej odtwarzanych piosenek 2021 roku. Tom bez trudu utrzymał dobrą passę. Aż trzy wydane w zeszłym roku utwory – „Remind Me”, „Not Over Yet” z KSI i „Lionheart (Fearless)” z Joelem Corrym – znalazły się na liście Największych piosenek 2022 roku.

W marcu Tom uda się w trasę koncertową, która już teraz cieszy się uznaniem fanów. Wraz ze swoim teamem długo pracował nad obniżeniem kosztów biletów. Odrzucając wszystkie opcje biletów VIP oraz rezygnując z systemu Platinum, koncerty Toma Grennana stały się dostępne dla każdego.

Lista utworów „What Ifs & Maybes”:

1. How Does It Feel

2. Remind Me

3. Crown Your Love

4. Here

5. Before You

6. Sleeping Rough

7. This Side Of The Room

8. Psychedelic Kisses

9. All These Nights

10. Problems

11. Head Up

12. Love Don’t Cost A Thing

13. Someone I Used To Know

14. You Are Not Alone

Źródło: informacja prasowa