Wiadomo, kto zagra Elvisa Presleya w filmie biograficznym

16.07.2019 11:26

Reżyser Baz Luhrmann rozpoczął pracę nad filmem opowiadającym o życiu i karierze Elvisa Presleya. W produkcji wystąpi m.in. Tom Hanks.

Elvis Presley

fot. Everett Collection/East News

Baz Luhrmann ogłosił, że zakończyły się castingi do głównej roli w filmie biograficznym o Elvisie Presleyu. Króla rock and rolla zagra Austin Butler – młody aktor, którego tego lata będziemy mogli zobaczyć w produkcjach „Truposze nie umierają” Jima Jarmuscha i „Pewnego razu… w Hollywood” Quentina Tarantino.

"

Wiedziałem, że nie mogę zrobić tego filmu, jeśli casting nie zostanie dobrze przeprowadzony. Szukaliśmy bardzo dokładnie aktora, który potrafiłby oddać wyjątkowe, naturalne ruchy i zdolności wokalne niezrównanej gwiazdy, jaką był Presley, ale także wewnętrzną wrażliwość tego wokalisty. Po zdjęciach próbnych i warsztatach wokalnych uświadomiłem sobie, że znalazłem kogoś, kto uosabia ducha jednej z najbardziej znanych ikon muzycznych na świecie – napisał Luhrmann w oficjalnym oświadczeniu.

"
Austin Butler i Elvis Presley

fot. Rex Features/Ann Ronan Picture Library/Image State/East News

W rolę menedżera Presleya – „Pułkownika” Toma Parkera wcieli się Tom Hanks. W filmie zostanie przedstawiona relacja początkującego muzyka i jego menedżera, który był odpowiedzialny za jego sukces.

Zdjęcia do produkcji rozpoczną się w 2020 roku. Tytuł obrazu nie jest jeszcze znany.

Przeczytaj więcej