Z TikToka na szczyty list przebojów. Triumf Sama Smitha i Kim Petras

02.10.2022 10:15

Najnowszy singiel Sama Smitha – „Unholy”, nagrany w duecie z Kim Petras, szturmuje światowe listy przebojów. Singiel dotarł na szczyt Global Spotify Top 200, a także na 1. miejsce Spotify Daily Chart w 15 krajach. W Polsce uplasował się na 2. pozycji, wyprzedzając m.in. Malika Montanę, Matę, Chivasa czy Harry’ego Stylesa. W ciągu nieco ponad 24 godzin od premiery singiel odtworzono na Spotify 10 milionów razy!

Sam Smith

fot. materiały promocyjne/Michael Bailey Gates

Dźwięk do „Unholy” jeszcze przed oficjalną premierą utworu stał się viralową sensacją na TikToku. Pierwsze wspólne video Sama i Kim, w którym wykorzystano audio wyświetlono blisko 30 milionów razy, a setki tysięcy fanów bardzo szybko zapożyczyło dźwięk do swoich filmów: od przepisów kulinarnych, przez tutoriale makijażu do układów tanecznych. Do tej pory powstało blisko 400 tys. kreacji wykorzystujących nagranie.

Nagrany na Jamajce „Unholy” to główny singiel z czwartego studyjnego albumu Sama Smitha. Utwór czaruje klubowym urokiem, pulsującym basem i zadziorną zwrotką Kim. „Unholy” to najśmielszy singiel w dorobku dwójki artystów. Utwór opowiada o zdradzającym mężu, który zostawia żonę i dzieci w domu. Utwór zainspirowany jest klubem The Body Shop w LA, co można usłyszeć w chwytliwym refrenie singla: - Mummy don’t know daddy’s getting hot, at the body shop, doing something unholy.

Sam Smith tak komentują sukces: - Jesteśmy tak podekscytowani, że możecie już usłyszeć ten utwór! To nierealne! Nigdy nie bawiliśmy się tak świetnie tworząc nagranie. Mam nadzieję, że wszyscy poczujecie się trochę dziwni i bezbożni!

Źródło: informacja prasowa