Zaskakujący duet Kayah i Karoliny Cichej. Posłuchajcie utworu „Płacz nad młodością, co odchodzi”

07.08.2020 11:34

Karolina Cicha to jedna z najważniejszych polskich artystek nurtu folkowego. Wokalistka zaprosiła do wspólnego śpiewania Kayah, a efektem ich współpracy jest singiel „Płacz nad młodością, co odchodzi”.

Kayah i Karoliny Cicha

fot. materiały prasowe

„Płacz nad młodością, co odchodzi” Karolina Cicha, czyli autorka tekstu, określa żartobliwie „lamentem autobiograficznym”. Do wspólnego utworu Karoliny i Kayah powstał Lyric Video, ponieważ dla Karoliny moc przekazu, jaki niesie ze sobą tekst, jest zawsze bardzo ważny. Jednak, by fani mogli nacieszyć się nie tylko tekstem i muzyką, ale także warstwą wizualną, artystki zadbały również o to, by w klipie wystąpić. Teledysk został zrealizowany w pełni przez Krzysztofa Szlęzaka.

"

Jestem oczarowana Karoliną odkąd zobaczyłam ją w telewizji, siedzącą na krzesełku, akompaniującą sobie na akordeonie oraz różnych przeszkadzajkach i dzwoneczkach pozawieszanych na stopach. Do tego pięknie śpiewała. Już wtedy pomyślałam sobie, że byłoby idealnie zrobić z nią kiedyś wspólny utwór. Mijały lata, aż w końcu moje marzenie się spełniło i Karolina zapytała mnie czy zaśpiewałabym z nią któryś utwór na nową płytę. Wybór był duży i każdy utwór był szczególny, ale najbardziej przemówił do mnie „Płacz nad młodością, co odchodzi”. Nie tylko z uwagi na cudowny, pełen pokrzepienia i dystansu do siebie tekst, ale także za sprawą bardzo tanecznych rytmów. Praca na planie zdjęciowym, w domku działkowym, którego Karolina od niedawna jest właścicielką, w towarzystwie szarańczy komarów, wspominam jako jedno z najśmieszniejszych doświadczeń w moim życiu. Miałyśmy jeszcze całą masę kreatywnych pomysłów na to video, ale było ich tak dużo, że nie wszystkie mogły się w nim znaleźć. Pewnie wykorzystamy je następnym razem - mówi Kayah.

"

Wspólny singiel Karoliny Cichej wraz z Kayah „Płacz nad młodością, co odchodzi” zapowiada płytę Karoliny „TANY”, której premiera będzie miała miejsce 11 września tego roku.

Źródło: materiały prasowe

Przeczytaj więcej