Złote Globy 2020: Beyoncé i Elton John z nominacjami

10.12.2019 11:00

77. ceremonia rozdania Złotych Globów odbędzie się 5 stycznia 2020 roku w Beverly Hills w Stanach Zjednoczonych. Jedną z kategorii, w ramach której przyznane zostaną te prestiżowe nagrody, jest „Najlepsza piosenka”. Które kompozycje mają szansę na wygraną?

Rocketman

fot. CapFSD/face to face/FaceToFace/REPORTER

Nominacje do Złotych Globów wywołują ogromne emocje. Nie inaczej było w tym roku. Do nagród, które zostaną przyznane na początku 2020 roku, zostali nominowani twórcy najpopularniejszych filmów i seriali, aktorki, aktorzy i reżyserzy. Nie zabrakło również kategorii muzycznych. Na nagrodę za „Najlepszą piosenkę” szansę mają Elton John i Taron Egerton (utwór „(I’m Gonna) Love Me Again” z filmu „Rocketman”), Beyoncé („Spirit” z animacji „Król Lew”), Francesca Hayward („Beautiful Ghosts” z musicalu „Koty”), Indina Menzel i Aurora Aksnes („Into the Unknown” z „Krainy lodu II”) oraz Cynthia Erivo („Stand Up” z filmu „Harriet”).

Film „Rocketman” opowiadający o życiu Eltona Johna otrzymał jeszcze dwie nominacje. Jedną w kategorii „Najlepsza komedia lub musical”, a drugą zdobył odtwórca głównej roli – Taron Egerton w kategorii „Najlepszy aktor w komedii lub musicalu”.