Znamy najlepiej zarabiających muzyków w historii

30.07.2019 13:30

Na najnowszej liście najbogatszych artystów, znaleźli się twórcy z Wielkiej Brytanii, Irlandii i Stanów Zjednoczonych.

Paul McCatney

fot. ons.pl

Wielu muzyków marzy o sławie i bogactwie. Jednak, niewielu ma to szczęście. O tym, że kochamy wokalistów, szczególne tych znanych świadczą ogromne liczby wyświetleń pod ich teledyskami. Poza tym, coraz chętniej wybieramy się do kina na filmy o legendach muzyki. "Yesterday", "Rocketman" czy "Bohemian Rhapsody", to tylko niektóre z tytułów, które ostatnio rozbiły boxoffice'y.

Sprawdziliśmy, jak wiele można zarobić na śpiewaniu. Zaskoczeniem nie będzie to, że na czele znaleźli się muzycy, którzy rozpoczynali swoją karierę już w latach pięćdziesiątych.

Na najniższym stopniu podium znalazła się Madonna z dorobkiem 590 milionów dolarów! Amerykanka zdominowała listy przebojów w latach osiemdziesiątych, została również uznana za najlepiej sprzedającą się artystkę wszech czasów według Księgi rekordów Guinessa.

Drugie miejsce zajął Bono, lider zespołu U2. Irlandzki wokalista do tej pory zgromadził na koncie aż 700 milionów dolarów. Głównie za sprawą swojego zespołu a także poprzez inwestycje pieniędzy w Facebooka i rynek nieruchomości.

Natomiast liderem zestawienia jest Paul McCartney! Na scenie od 62 lat. Autor piosenek The Beatles i zdobywca 18 tytułów Grammy jest w posiadaniu 1.2 miliarda dolarów

Sumy przyprawiają o zawrót głowy, ale to w końcu muzycy światowej klasy. Więcej utworów tych artystów usłyszycie na antenie Meloradia.

Przeczytaj więcej