advert 0:
advert:
device 1:all
device 2:all
advert final:

Adam Konkol przegrał walkę o zespół Łzy. „Niech zmieni nazwę na Płacz”

3 min. czytania
14.01.2025 12:59
Zareaguj Reakcja

Adam Konkol przegrał w sądzie walkę o prawo do nazwy „Łzy”. Współzałożyciel zespołu jest w konflikcie z Anną Wyszkoni, a teraz poniósł porażkę w sporze z Sarą Chmiel i innymi członkami grupy. Od decyzji sądu może się jednak odwołać.

zespół Łzy - Adam Konkol i Sara Chmiel fot. Tadeusz Wypych/East News
  • Adam Konkol to współzałożyciel zespołu Łzy. Najpierw wokalistką grupy była Anna Wyszkoni, a później Sara Chmiel
  • Po odejściu Anny Wyszkoni z Łez Adam Konkol wielokrotnie krytykował to, że śpiewa piosenki grupy
  • W 2021 roku Adam Konkol poinformował o wymianie całego składu zespołu Łzy. Członkowie grupy z Sarą Chmiel na czele zaczęli walczyć o prawo do nazwy Łzy. Właśnie zapadł wyrok w tej sprawie

O co chodzi w sporze o zespół Łzy? Adam Konkol walczy z Anną Wyszkoni i Sarą Chmiel

Zespół Łzy święcił triumfy, gdy wokalistką zespołu była Anna Wyszkoni. Wówczas grupa wypromowała takie hity jak „Agnieszka” czy „Narcyz się nazywam”. Kiedy Anna Wyszkoni postawiła na karierę solową, jej miejsce w zespole Łzy zajęła Sara Chmiel. Od tego momentu współzałożyciel grupy, Adam Konkol, reaguje na każdy występ pierwszej wokalistki, podczas którego śpiewa ona hity Łez. Kompozytor uważa, że Anna Wyszkoni nie powinna tego robić. Spór o „Agnieszkę” to jednak niejedyny konflikt, który bacznie śledzi opinia publiczna.

W 2021 roku Łzy przeszły kolejny rozłam, gdy Adam Konkol zerwał współpracę z Sarą Chmiel i pozostałymi członkami zespołu. Od tej chwili na polskiej scenie funkcjonowały dwie grupy muzyczne Łzy. Spór o nazwę zespołu trafił na drogę sądową. Adam Konkol uważał, że ma do niej prawo jako założyciel grupy, a Sara Chmiel i inni muzycy twierdzili, że to oni kontynuują działalność oryginalnych Łez. Właśnie poznaliśmy finał tej sprawy.

Redakcja poleca

Adam Konkol z Łez przegrał w sądzie z Sarą Chmiel o prawo do nazwy zespołu

Na Facebooku Łez, którym zarządza frakcja Sary Chmiel, pojawiło się specjalne oświadczenie. „Urząd Patentowy RP wydał decyzję o oddaleniu w całości sprzeciwu byłego członka zespołu w sprawie prawa do zastrzeżenia znaku towarowego słownego i słowno-graficznego Łzy. W uzasadnieniu decyzji urząd stwierdził, że zgłoszenie znaku towarowego przez Arka nie narusza praw osobistych osoby, która dobrowolnie opuściła zespół. Tym samym Urząd Patentowy potwierdził, że to my, zespół Łzy, mamy prawo do tej legendarnej nazwy!” - przekazano.

Dodatkowo informujemy, że po długotrwałym sporze Sąd Polubowny ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji ostatecznie rozstrzygnął na naszą korzyść sprawę dotyczącą prawa do domeny lzy.pl! Domena lzy.pl, pod którą od lat działa nasza oficjalna strona internetowa jest na zawsze w rękach zespołu Łzy. To właśnie w tym miejscu oraz na naszych kanałach w mediach społecznościowych znajdziecie wszystkie wiarygodne i aktualne informacje o naszej działalności artystycznej - dodali członkowie Łez z Sarą Chmiel.

Od decyzji istnieje możliwość odwołania, na którą może się zdecydować Adam Konkol. Jednak Sara Chmiel i inni muzycy Łez mają nadzieję, że to nie nastąpi, a współzałożyciel grupy zrezygnuje z prób przejęcia nazwy zespołu. Fani grupy i internauci wydają się rozbawieni sporem muzyków. W sieci można znaleźć wiele komentarzy, w których żartowali z konfliktu. „Tam są większe jaja niż w Kombi” [spór muzyków sprawił, że istnieją zespoły Kombi i Kombii - przyp. red.], „Czy Adam Konkol nagrał już tiktoka ze ŁZAMI w oczach? Jego sylwestrowa reakcja na występ Ani Wyszkoni wyglądała jakby miał 12 lat”, „Niech zmieni nazwę na Płacz” - pisali z przekąsem komentujący post na fanpage’u All About Music.

Źródło: Melo/All About Music

logo STORIES