U Dody zdiagnozowano nowotwór złośliwy. Rozpłakała się na nagraniu

2 min. czytania
26.06.2025 10:47
Zareaguj Reakcja

Doda przekazała, że lekarze wykryli u niej nowotwór. „Dostałam diagnozę czerniaka złośliwego” – poinformowała. Gwiazda zamieściła w sieci poruszające nagranie sprzed pół roku i poinformowała, w jakim aktualnie jest stanie zdrowia.

Doda fot. Adam Burakowski/East News
  • Doda miała poważne problemy zdrowotne.
  • Doda przekazała, że zdiagnozowano nowotwór złośliwy.
  • Zapłakana Doda poinformowała, że dostała diagnozę czerniaka złośliwego.

Doda usłyszała diagnozę. Wykryto u niej nowotwór złośliwy

Doda przekazała mrożące krew w żyłach wieści. Gwiazda zamieściła na Instagramie poruszające nagranie, na którym ujawniła, że pół roku temu lekarze wykryli u niej nowotwór. Zapłakana piosenkarka długo nie mogła się pogodzić z diagnozą i wypierała to, co usłyszała od specjalistów. Od razu zapowiedziała jednak, że zamierza wygrać z chorobą. O swych zmaganiach poinformowała, dopiero gdy była pewna, że pokonała nowotwór.

Równo pół roku temu dostałam diagnozę czerniaka złośliwego i zaczęła się moja podróż do zdrowia, którą dziś mogę Wam w końcu pokazać. Mi się udało, ale mnóstwo osób, których mijałam na korytarzach szpitala przez ostatnie miesiące, nie miało tyle szczęścia co ja. Obiecałem sobie, że jak wyjdę z tego, zrobię wszystko, żeby ludziom uświadomić, jak ważna jest profilaktyka w badaniu skóry oraz kategoryczne unikanie solarium i ograniczanie opalania na słońcu jak „skwarka” - przestrzegała.

Doda pokonała chorobę. Piosenkarka zwróciła się do walczących z nowotworem

W dalszej części wpisu Doda zachęcała fanów do regularnych badań i dbania o zdrowie. Zapowiedziała też, że wkrótce da specjalny występ, który będzie można oglądać na antenie Telewizji Polskiej. „Pamiętajcie o filtrach mineralnych i dbajcie o siebie! Wszystkim chorym na czerniaka życzę powodzenia i trzymam kciuki. Jutro w TVP zaśpiewam piosenkę, której tekst w obecnej sytuacji jest dla mnie wyjątkowy. I chciałabym dedykować go wszystkim, którzy przechodzą trudne chwile!” - przekazała, kończąc wpis słowami „ona ma siłę… nie wiesz jak wielką”.

Źródło: Melo

logo STORIES