Wypadek w Słomczynie z rzekomym udziałem Barona. Prokuratura komentuje

2 min. czytania
08.06.2026 14:27
Zareaguj Reakcja

Poznaliśmy nowe ustalenia prokuratury ws. wypadku w Słomczynie z rzekomym udziałem Barona. Rzecznik prokuratury zdradził, na jakim etapie jest śledztwo. Nadal nie potwierdzono oficjalnie, że uczestnikiem zdarzenia był członek zespołu Afromental.

Wypadek w Słomczynie z rzekomym udziałem Barona. Prokuratura komentuje
fot. Pawel Wodzynski/East News
  • Nowe ustalenia prokuratury ws. wypadku w Słomczynie z rzekomym udziałem Barona.
  • Wypadek w Słomczynie z rzekomym udziałem Barona. Prokuratura komentuje.
  • Co dalej ze śledztwem ws. wypadku w Słomczynie z rzekomym udziałem Barona?
Redakcja poleca

Nowe ustalenia prokuratury ws. wypadku w Słomczynie z rzekomym udziałem Barona

Powraca sprawa wypadku w Słomczynie z rzekomym udziałem Aleksandra Barona. Przypomnijmy, że w połowie kwietnia doszło do zderzenia samochodu osobowego i motocykla. Według ustaleń tvnwarszawa.pl pojazdem JETOUR miał kierować Aleksander Milwiw-Baron. Członek zespołu Afromental podróżował razem z dzieckiem. 37-letni motocyklista trafił do szpitala, a sprawą zajęła się prokuratura.

W ramach zaplanowanych czynności procesowych przewidziano udział pokrzywdzonego w czynnościach dowodowych oraz wystąpiono do właściwej placówki medycznej z wnioskiem o niezwłoczne nadesłanie pełnej dokumentacji lekarskiej. Niezwłocznie po uzyskaniu wspomnianego materiału dowodowego zostanie wydane postanowienie o dopuszczeniu dowodu z opinii biegłego lekarza medycyny sądowej celem precyzyjnego określenia charakteru doznanych obrażeń oraz ich skutków prawnokarnych. Równolegle podejmowane są działania zmierzające do zabezpieczenia zapisu z systemów monitoringu wizyjnego znajdującego się w miejscu zdarzenia, a w razie potrzeby zostanie powołany zostanie biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych - mówił w Pudelku rzecznik prokuratury, Piotr A. Skiba.

Co dalej ze śledztwem ws. wypadku w Słomczynie z rzekomym udziałem Barona?

Jeszcze w kwietniu uczestnicy wypadku w Słomczynie zostali przesłuchani. Wówczas śledczy nie postawili nikomu zarzutów ani nie wskazali osoby podejrzanej. Teraz rzecznik prokuratury, Piotr A. Skiba, zdradził, na jakim etapie jest śledztwo. Niestety nadal nie potwierdził, że jednym z uczestników zdarzenia był Aleksander Baron z Afromental.

Redakcja poleca
W sprawie uzyskano dokumentację medyczną pokrzywdzonego oraz opinię biegłego z zakresu medycyny sądowej. Na obecnym etapie postępowania planowane są kolejne czynności z udziałem stron, których przebieg pozwoli ocenić zasadność uzyskania opinii kolejnych biegłych w sprawie, w tym biegłego z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych. (…) Nie informujemy szerzej o tej sprawie w zakresie osobowym. Jeśli coś się zmieni w zakresie roli procesowej będziemy informować - powiedział w rozmowie z Pudelkiem.
Wesele Duy Lipy i Calluma Turnera. Tak zaczęli trzydniową imprezę na Sycylii
20 Zobacz galerię
fot. ROSA/Backgrid/East News
Wesele Duy Lipy i Calluma Turnera. Tak zaczęli trzydniową imprezę na Sycylii

Quiz: Czy to naprawdę wydarzyło się w polskim show-biznesie?

1/10 Jeden z aktorów został przyłapany na jeździe rowerem na "podwójnym gazie". Policji tłumaczył, że czuł, że jest zbyt upojony i postanowił "zrzucić" procenty podczas nocnej jazdy po mieście.

Źródło: Meloradio.pl/Pudelek

logo STORIES